Jak wyprostować nogi u 12-latki

Nogi mojej córki są koślawe i przypominają literę X . Chciałabym się dowiedzieć czy jest szansa aby dzięki jakimś ćwiczeniom choć lekko się wyprostowały?Jakie są możliwości wyprostowania nóg oprócz operacji?Mojej córce to bardzo przeszkadza. Ma 12 lat

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, możliwości rehabilitacji jest wiele, ale w pierwszej kolejności córka powinna zostać zbadana przez ortopedę, wtedy leczenie zostanie dostosowane do stopnia wady i jej przyczyny. Operacja jest dopiero ostatecznością.