Jak wyznaczyć dni płodne na podstawie dat okresu

witam kiedy teraz bede miala dni plodne jak to obliczyc w grudniu mialam okres 17 w styczniu 17 w lutym 17 a w marcu widzialam juz miesiaczke leciutka slabo 19 a lecialo 20 jak mam teraz dni plodne prosze o pomoc

Witam serdecznie. Owulacja pojawia się 14 dni przed rozpoczęciem okresu. 4 dni przed tą datą i 5 dni po niej są dni płodne.