Jak zaraża się chorobami wenerycznymi?

Witam. Czy można się zarazić chorobami wenerycznymi takimi jak; rzęsistkowicą,rzeżączka,kiła w przestrzeni publicznej, np poprzez dotykanie klamek czy spłuczek,a swoich miejsc intymnych czy te wszystkie patogeny giną? Po skorzystaniu z toalety w pociągu dotykałem swoją partnerkę czy mogłem ją narazić? Czy istnieje ryzyko? Czy jest czym się obawiać? Czy można przenieść to na swoich rzeczach takich jak smartfon?

Zakażenia np przez smartfon ...wysoce wątpliwe.

W razie pytań zapraszam do kontaktu krzysztof.gierlotka@gmail.com