Jak zbadać przyczynę nawrotu trądziku?
Witam, Mam 30 lat i wlasnie po raz kolejny powrocil mi tradzik. Leczylam sie hormonalnie, bralam tez Izotek, antybiotyki. Trwa to 7 lat, trace czas, pieniadze i zdrowie a lekarze przepisuja leki bez badan. Obecnie jestem w stanie przeprowadzic wszystkie badania. Chcialabym poprosic o porade, jakie badania krwi, hormonow, usg itd. porobic, aby w koncu ustalic przyczyne. Do jakich specjalistow sie skierowac. Jak tylko przestaje brac leki, po kilku miesiacach problem wraca, niestety na twarzy.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Witam
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz
odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do
smarowania na skórę.
Przy trądziku i terapi lekowej doustnej i do smarowania na skórę, należy również wykonywac zabiegi medyczne: peelingi medyczne aby taka terapia miała jak największą skuteczność.