Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zinterpretować MRI niskopolowe?

Jak zinterpretować MRI niskopolowe? W trzonie kręgu C7 ognisko o wysokim sygnale w obr.T2 zal. i niewidoczne w obr. T1 zal.o śr. 6mm. Niewielkie osteofity przede wszystkimprzednich krawędzi trzonów kręgowych. Na poziomie C5-C6 dyskretna pośrodkowa wypuklina krążka międzykręgowegodelikatnie modeluje worek oponowy. Od dwóch lat cierpię na silne bóle głowy, kręgosłupa szyjnego, lewego barku, łopatki z drętwineniem palców u lewej ręki. Kilkakrotna rehabilitacja bez pozytywnych rezulatatów.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Tran a promieniowanie

Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.

Witam serdecznie,

Wynik badania świadczy o zmianach zwyrodnieniowych w obrębie kręgów w postaci osteofitów. Świadczy również o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Zmiany te mogą tłumaczyć Pana dolegliwości bólowe. Wskazana jest w Pana przypadku konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy