Czy zalecana jest operacja przy tym badaniu kręgosłupa?

Proszę o interpretacje wyników badania kręgosłupa szyjnego.MR Wysokość trzonów kręgów i przestrzeni między kręgowych zachowana. Drobne zmiany przeciążeniowe blaszek granicznych na poziomach od C4 do C7. Widoczny w badaniu rdzeń kręgowy o prawidłowych sygnałach. Rezerwa objętościowa na poziomie otworu Wielkiego zachowana. Dyskretne osteofity krawędzi trzonów kręgów od C4 do C6. Przestrzenie międzykręgowe C2/ C3-bez cech przepukliny krążka międzykręgowego. Przestrzenie międzykręgowe C3 C4-dyskretna protruzja krążka międzykręgowego modelująca worek oponowy. Przestrzenie międzykręgowe C4/C5 C5/C6 C6/C7-protruzja krążka międzykręgowego która wraz z osteofitami tylnych krawędzi trzonów kręgów uciska worek oponowy oraz nieznacznie spłyca kanały krążeniowe. na poziomie C5/C6 C6/C7 wymiar strzałkowy kanału kręgowego 9mm-stenoza. Czy zalecana jest operacja?

NAJWAŻNIEJSZY JEST PACJENT; stan kliniczny, sprawność, funkcjonalność, dolegliwości bólowe czy objawy ubytkowe, niedoczulica, niedowład, niesprawność etc....

OPIS MRI : 45 letniego mężczyzny: " badania kręgosłupa szyjnego.MR Wysokość trzonów kręgów i przestrzeni między kręgowych zachowana. Drobne zmiany przeciążeniowe blaszek granicznych na poziomach od C4 do C7. Widoczny w badaniu rdzeń kręgowy o prawidłowych sygnałach. Rezerwa objętościowa na poziomie otworu Wielkiego zachowana. Dyskretne osteofity krawędzi trzonów kręgów od C4 do C6. Przestrzenie międzykręgowe C2/ C3-bez cech przepukliny krążka międzykręgowego. Przestrzenie międzykręgowe C3 C4-dyskretna protruzja krążka międzykręgowego modelująca worek oponowy. Przestrzenie międzykręgowe C4/C5 C5/C6 C6/C7-protruzja krążka międzykręgowego która wraz z osteofitami tylnych krawędzi trzonów kręgów uciska worek oponowy oraz nieznacznie spłyca kanały krążeniowe. na poziomie C5/C6 C6/C7 wymiar strzałkowy kanału kręgowego 9mm-stenoza. "

OPIS MRI do interpretacji klinicznej po zbadaniu Pacjenta, obejrzeniu płytki CD z badania MRI !

Konieczna pełna konsultacja ze wszystkimi wynikami dotychczas wykonanych badań laborm TK, MRI RTG etc... Jaki stan Pacjenta ??? LEKI???? aby ustalić co może powodować przewlekłe dolegliwości ; częste bóle głowy. A może być też wiele innych przyczyn !; Oczywiście konieczny pełny wywiad i badanie najlepiej pełna ocena NEUROLOGICZNA Ważne takze inne objawy, historia leczenia ; stan ogólny pacjenta, schorzenia współistniejące, stosowane terapie, tryb życia, tryb pracy; Badanie ogólne i specjalistyczne Historia leczenia ? Do rozważenia dalsze opcje leczenia, rodzaje i dawki leków ; Pozdrawiam i zapraszam na pełną konsultację / telekonsultację