Jak zinterpretować wynik badania EEG?

Witam, mam do Was bardzo pilne pytanie potrzebne na już, bo koleżanka jutro się stawia na komisję. Ostatnio robiła badanie EEG i w opisie EEG jest napisane tak: zapis EEG z wideo rejestracją wykonany w warunkach rutynowych. W zapisie dominuje rytm podstawowy fal alfa o częstotliwości 7,7 Hz i amplitudzie 18,0 uV w odprowadzeniach potylicznych z nakładającym się rytmem szybkim betha o częstotliwości 17,1 Hz i amplitudzie 13,2 uV. Na tym tle zarejestrowano zespoły fali ostrej z wolna oraz fale wolne o częstotliwości 13,9-4,3 Hz i amplitudzie 29,6-33,4 mV zlokalizowane w obu okolicach czołowego-skroniowych w czasie trwania HW. RZ - słabo wyrażona. Pod spodem w orzeczeniu jest napisane tak: zapis nieprawidłowy. Chcę wiedzieć co to wszystko oznacza w skrócie. Czekam na Waszą odpowiedź.

Witam serdecznie!
Encefalografia, czyli potocznie używany skrót EEG, jest metodą diagnostyczną i nieinwazyjną za pomocą której bada się czynność bioelektryczną mózgu przy użyciu elektroencefalografu.
Interpretacja wyników badań powinna być wykonywana wraz z badaniem pacjenta i możliwością zebrania wywiadu.
Jeżeli chodzi o interpretację wyniku EEG to może się jej podejmować jedynie lekarz posiadający stosowne kwalifikacje, jest to badanie wysoko specjalistyczne. Ponadto postawienie rozpoznania jest możliwe wyłącznie jeżeli istnieje możliwość zbadania pacjenta. Proszę skonsultować wynik z prowadzącym neurologiem.
Pozdrawiam