Jak zmniejszyć wagę przy Hashimoto?

witam. Od roku choruje na hashimoto, 3miesiace temu okazalo sie rowniez ze mam dosc duze nadcisnienie.(170/110). Biore leki euthyrox 112, lacipil 4mg, bisocard i w ciagu dnia captopril jesli cisnienie podskoczy. (wyniki z tarczycy mam w normie). Nie zawsze czuje sie dobrze, meczy mnie nadmierna potliwosc, rozdraznienie, rozkojarzenie i uczucie niepokoju. Zdarzaja sie rowniez skoki pulsu. Zle samopoczucie najczesciej wystepuje od rana do popoludnia, dopiero wieczorem czuje naplyw energii i pelna swiadonosc. Chcialabym troszke schudnac, ale zupelnie nie wiem jak sie do tego zabrac. Chcialabym czuc sie dobrze od samego poczatku dnia, bo ogolnie jestem wylaczona z zycia. Nie wiem jak cwiczyc i co cwiczyc, zeby sprawialo mi to przyjemnosc a jednoczesnie przynosilo efekty, nie pogarszajac tym swojego stanu zdrowia. Wiem, ze dieta w tym odgrywa kluczowa role, ale co moglabym ograniczyc, a na co zwrocic szczegolna uwage? Prosze o rade. Pizdrawiam

Witam,
Jeżeli chodzi o dietę przy problemach z tarczycą wymagany jest indywidualny jadłospis. Zachęcam do lektury moich artykułów w tym temacie:
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16326,jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16571,co-jesc-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to układam też indywidualne diety przez Internet.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk