Ile może trwać powrót do dawnej wagi?

Jestem 1,5 roku po operacji bypass. Mam 49 lat, przyczepiła się niedoczynność tarczycy, Hashimoto, dna moczanowa. Od chwili operacji przytyłam 15 kg. Wszelkie diety nie pomogły, od dobrego miesiąca nie jem cukru tj. słodyczy. Czy długo będzie trwał czas do zgubienia chociaż części nadwagi?

Witam,
Jeżeli chodzi o dietę przy problemach z tarczycą wymagany jest indywidualny jadłospis. Zachęcam do lektury moich artykułów w tym temacie:
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16326,jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16571,co-jesc-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto

Ponadto przy dnie moczanowej również należy przestrzegać pewnych zasad żywienia.
Pisze Pani, że diety nie pomogły a moje pytanie jakie to były diety? Czy układał je dietetyk?

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to układam też indywidualne diety przez Internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk