Jak zrozumieć wyniki morfologii 2,5-letniego dziecka?

Witam, właśnie odebralam wyniki morfologii mojego dwu i półrocznego syna. Mogłabym prosić o ich interpretację? Leukocyty 15.5 tys/ul Erytrocyty 4.0 mln/ul <4.2-5.5> Hemoglobina 11.4 g/dl <11-14.2> Hematokryt 33.1 % <34-41> MCV 83 fl <80-97> MCH 28.4 pg <26.5-33.5> MCHC 34.4 g/dl <32-37> Plytki krwi 241 tys/ul <140-390> Limfocyty 74.3 % <40-60> Inne (Eo, Bazo, Mono) 8.3 % <1-13> Neutrofile 17.4% <35-55> Limfocyty 11.5 tys/ul<1.5-8> Inne (Eo, Bazo, Mono) 1.2 tys/ul <0.2-1> Neutrofile 2.8 tys/ul <1.5-7.5> RDW-CV 14.2% <10-15> MPV 8.4 fl<6.5-11> Morfologie robilam pod katem anwmii gdyz mały cierpiał na nią w pierwszych miesiącach życia. A ostatnio stał bardziej senny, zmęczony, bardziej rozdrażniony i mniej aktywny. Nie gorączkował, jednak jego zachowanie zaczęło odbiegać od dotychczasowej normy. Syn nie choruje przewlekle, nie bierze żadnych leków na stałe, jedynie preparat witaminowy dla dzieci. Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Poziom hemoglobiny jest w porządku, nie stwierdza się niedokrwistości. Do pozostałych wyników nie mam zastrzeżeń. Być może zmiana zachowania wynikała z niedawno przebytej infekcji wirusowej. Taki wynik zawsze powinno się oceniać w oparciu o stan kliniczny pacjenta, dlatego wskazana jest kontrola u pediatry w celu prawidłowej interpretacji wyników.