Wysypka na szyi - jak sobie z nią poradzić?

Witam, w zeszły wtorek wyszła mi wysypka na szyi (podejrzewam, że pojawiła się od łańcuszka ze sztucznego tworzywa, który miałam na szyi poprzedniego dnia) i do dzisiaj nie zeszła. Piję wapno, smarowałam hydrokortyzonum oraz robiłam okład z rumianku. Co mogę jeszcze zrobić, aby wysypka na szyi znikła? Wizyta u lekarza odpada, ponieważ zapisy do dermatologa sięgają kilku miesięcy naprzód. Martwię się czy taka wysypka na szyi nie oznacza niczego poważnego. Na razie nie jest dużym problemem, wygląda nieestetyczne i chciałabym żeby zniknęła ale martwię się, bo jeśli oznacza coś poważniejszego to może być z tego znacznie wiekszy problem. Czy sa jakieś skuteczne sposoby na poradzenie sobie z wysypką na szyi? Może powinnam zastosować jakąś maść albo inny preparat? A może jakiś ziołowy okład? Z góry dziękuję za odpowiedzi w mojej sprawie i serdecznie pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl