Jaka choroba powoduje plamki na rogówce i pogorszenie widzenia?

Dzień dobry, mam plamki na rogówce pogorszające widzenie i do regulacji tylko nadają się soczewk sztywne. Optometrysta jest zdania, że to zwyrodnienie Salzmanna. Okuliści sugerowali, że jest to przez ostre zapalenie spojówek (nie przypominam sobie) lub przebytą operację (której nie było). Inny okulista skupiający się na chorobach oczu uznał, że to "jakaś dystrofia". Do kogo powinienem się zgłosić aby mógł rozpoznać na 100% moją chorobę?

Witam.tak ma Pan dystrofie rogówki byc może Salzmanna Cogana lub inną. Kazdy okulista specjalista widział coś takiego i postawi diagnozę. Można również ISS do kliniki w Poznaniu i pokazać rogówki. Pozdrawiam serdecznie