Nacieki na rogówce i problemy z ostrością widzenia po bakteryjnym zapaleniu spojówek

Po zapaleniu bakteryjnym spojówek które leczylam 3 tygodnie zostaly jakieś nacieki na rogowce i ostrość widzenia nie jest taka jak była. Czy to sie poprawi z czasem czy jest możliwość ze to juz zostanie ?

Witam. Misla Pani adenowirusowe zapalenie rogówki i spojowki. Choroba ciężka i bardzo zakaźna. Nacieki w rogowce cofaja się po paru tygodniach natomiast blizny po naciekach znikną ale za 1 do 3 lat. Jest to choroba zawodowa służby zdrowia. Jeżeli ma Pani jakieś dodatkowe ubezpieczenie można wydusic odszkodowanie. Uszkodzenie widzenia widzenie za mgłą jest bardzo uciążliwe. Pozdrawiam serdecznie