Jaka jest analiza trzonu macicy w przodozgięciu?

Witam, proszę o analizę i wyrażenie zdania na temat wyników. Trzon macicy w przodozgięciu, o wymiarach 51x32x48 mm i jednorodnej echogeniczności. Jama macicy linijna. Endometrium 8 mm jednorodne. Jajnik prawy 43x26 mm, lewy 36x20 mm. Echostruktura jajników policystyczna. Zatoka Douglasa wolna od płynu.

Lek. Michał Lenard

Opisanie struktury jajników jako policystyczne wskazuje na nieprawidłowości związane z tymi narządami i wymagają dalszej diagnostyki. Prawdopodobnie przyczyną jest PCOS (tzw. zespół policystycznych jajników). Wynik powinien ocenić ginekolog, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!