Jaka jest interpretacja wyników cytomegalii w ciąży?

Witam Chciałem prosić o interpretację wyników cytomegali Robiąc badanie w 8 tygodniu ciazy otrzymałam wynik IgG 4.5 IgM 3.5 gdzie norma wyniku dodatni większy niz1 , badanie robiłam w prywatnym laboratorium lekarz zaproponował mi powtórzenie badania w laboratorium przy szpitalnym robiąc tydzień później w tym owym laboratorium wyniki IgG 1.30 IgM 2.02 gdzie norma takie same jak w poprzednim laboratorium obecnie jestem w 12 tygodniu ciazy powtórzyła jeszcze raz badania w laboratorium przy szpitalnym wyniki IcH 0.59 wynik watpliwy IgM 1.16 Moje zapytanie czy to jest swieze zakażenie i czy możliwy jest tak szybko spadek przeciwciał czy to zagraża dziecku dziękuję pzdr

Lek. Tomasz Budlewski

przy dostanie igm należy przyjąć iż świeże zakażenie Proszę. kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego ciążę