Jaka jest interpretacja wyniku badania MR stawu kolanowego po zwichnięciu rzepki?
Proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania MR staw kolan. po zwichnięciu rzepki. Rzepka typ 3, bocznie przyparta. Kąt bruzdy 151 st, uszko. troczka przyśrodkowego, . Obrzęk kłykcia bocznego kości udowej. Obrzęk części przyśrodkowej rzepki, prawdopodobnie złamanie beleczek kostnych.Linijny obrzęk podchrzęstny podkorowy ślady płynu wzdłuż prawie całej powierzchni stawowej rzepki. Zmiany zwyrod. rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej drobne skośne uszkodzenie od strony powierzchni dolnej łąkotki.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
czy to cały opis? a jakie dolegliwości? w jaki sposób doszło do zwichnięcia? wskazana wizyta u lekarz ortopedy.