Jaka jest interpretacja wyniku histopatologicznego łożyska po poronieniu?

Witam, proszę o interpretację wyniku histopatologicznego łożyska po porodzie cc w 40 tygodniu ciąży. Córeczka zmarła w pierwszej dobie życia. Łożysko dojrzałe z ogniskawi zawałów niedokrwiennych i ogniskami zwapnieo. Nasilone przekrwienie bierne wybroczyn i wylewy krwi. Błony płodowe i pępowina budowy prawidłowej, bez zmian patologicznych. W badaniu krwi stwierdzono masywny krwotok matczyno-płodowy. Co mogło być przyczyną?

Lek. Tomasz Budlewski

czy było badanie sekcyjne dziecka? pobrany był materiał na badanie kariotypu?