Jaka jest szansa, że będę ojcem?
Dzień dobry, mam 26 lat, ostatnio na USG jąder dowiedziałem się, że jedno ma objętość 0,8 ml a drugie 2,5ml... Czyli bardzo mało. Jaka jest szansa, że będę ojcem? Czy takie jądra produkują plemniki? Lekarz na razie kazał próbować (staramy się z żoną o dziecko), ale nie ukrywam, że nas to bardzo zmartwiło. Dodam, że poza tym nie widać żadnych zaburzeń hormonalnych (tzn. mam niski głos, prawidłowe owłosienie, nie mam problemów z libido, erekcją czy wtryskiem).

MĘŻCZYZNA, 26 LAT 11 miesięcy temu
Dzień dobry.
Jądro składa się jakby z dwu "podjąder", jeden rodzaj komórek produkuje testosteron - wydzielany do krwi, a drugi rodzaj komórek wytwarza plemniki, które są składnikiem nasienia.
Nasienie (płodność męska) jest oceniane przez lekarza androloga.
( andros = jądro) .
Andrologiem jest najczęściej lekarz ginekolog po dodatkowych studiach i praktykach z andrologii.
Z treści Pana postu nie wynika, czy był Pan u specjalisty androloga.
W każdym razie ocena i ewentualne leczenie męskich problemów z płodnością wchodzi w zakres andrologii.
Pozdrawiam przedświątecznie. JW :-) 12/23