Jaka metoda antykoncepcji będzie skuteczna dla 40-latki?

Dzień dobry, Chcialabym się zapytać o najskuteczniejszą metodę antykoncepcji dla 40latki, uczulonej na lateks, sporadycznie współżyjącej, z mięśniakiem macicy. Pozdrawiam
KOBIETA, 41 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dobieraniem odpowiedniej metody antykoncepcji zajmuje się ginekolog po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu zdrowotnego oraz zbadaniu pacjentki. Każdy przypadek należy bowiem rozpatrywać indywidualnie. Proszę więc udać się do ginekologa i poprosić o dobór antykoncepcji dla Pani.

Zdania na temat stosowania hormonalnych środków antykoncepcji przez kobiety z mięśniakami macicy są podzielone. Niektórzy eksperci uważają, że stosowanie antykoncepcji może spowodować zmniejszenie mięśniaków. Inni, że dwuskładnikowe środki hormonalne nie są zalecane.

Takie odpowiedzi można znaleźć pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-srodki-antykoncepcyjne-moge-stosowac-przy-miesniaku-macicy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesniaki-macicy-a-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.