Jaka może być interpretacja wyników badania hormonów tarczycy?

Witam. Mam 21 lat i półtora tygodnia temu robiłam badanie na poziom TSH, które wyniosło 3,9. Byłam zaniepokojona że jest tak wysokie i dzisiaj postanowiłam powtórzyć badanie i rozszerzyć je o dodatkowe odczynniki. Czytałam że po tak krótkim czsie TSH nie powinno się zmienić, natomiast dzisiaj już wynosiło 1,9. Inne badania: FT3 - 3,02 FT4 - 1,31 ATPO - 10,80 ATG - 15,03. Czy powinnam się martwić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki są w normie, aby porównywać wyniki powinny być wykonane o mniej więcej podobnej godzinie ( dobowe wahania wydzielania). Dla pewności sugeruję powtórzyć oznaczenie tsh za ok miesiąc.
Pozdrawiam