Jaka może być przyczyna bólu kręgosłupa u 20-latka?

Witam, mam ból kregloslupa lędźwiowego z prawej strony (pośladek promieniuje do nogi). Na prześwietleniu wyszło: pogłębiona nieco lordoza lędźwiowa,prawostronna rotoskolioza. Asymetryczne zwężenie przestrzeni międzykręgowych. Konflikt kostny między wyrostkami kolczastymi l4 i l5. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci sklerotyzacji blaszek granicznych i osteofitow na krawędziach trzonów i w stawach międzykręgowych. Czym jest spowodowany ból i do jakiego lekarza się wybrać ?

Lek. Michał Lenard

Badanie wskazuje na skrzywienie boczne kręgosłupa i liczne zmiany zwyrodnieniowe, które są przyczyną bólu. Konieczna będzie wizyta u ortopedy. Pozdrawiam!