Jak radzić sobie z uporczywymi bólami kręgosłupa?

Dzień dobry Od kilku lat borykam się z bólem kręgosłupa. Dzisiaj otrzymałam wynik rezonansu i bardzo bym prosiła o poradę i interpretację tego wyniku czy konieczna jest w tym przypadku operacja. Opis: Kręgosłup lędźwiowy o wygładzonej lordozie i niewielkim skrzywieniu w lewo. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów na krawędziach trzonów kręgów, drobnych nierówności blaszek granicznych trzonów kręgów L4 i L5. Zmiany typu Modic 1 w przytarczkowych częściach przestrzeni m/k L5/S1. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych z przerostem więzadeł żółtych C3-L5. Dehydratacja krążków międzykręgowych z obniżeniem ich wysokości. Na poziomie L4-L5 krążek międzykręgowy nieco uwypuklony na tylnym zarysie, powodujący modelowanie przedniej powierzchni worka oponowego, ze zwężeniem otworów m/k, bez konfliktu wewnątrzotworowo. Krążek międzykręgowy L5-S1 z podwięzadłową, okrężnaekstruzja, wpuklająca się do światła kanału kręgowego do 4mm, powodująca modelowanie worka oponowego i korzeni nerwowych wewnątrzkanałowo, zwężenie obu otworów m/k z konfliktem z nerwem L5 wewnątrzotworowo po str. lewej. Intensywność sygnału stożka końcoweko rdzenia kręgowego prawidłowa. Szpik kostny kręgów bez ognisk patologicznych.

Trzeba pójść do neurochirurga, może okazać się że niezbędny będzie zabieg. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.