Jaka może być przyczyna bólu podbrzusza podczas miesiączki?

Witam. W trakcie okresu boli mnie bardzo nadbrzusze. Dodatkowo ból zwiększa się przy jedzeniu i piciu. Sytuacja ma miejsce tylko i wyłącznie podczas miesiączki. Jestem 5 miesięcy po cesarskim Ci. Jaka może być tego przyczyną?Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Nie wiem, co w końcu boli - podbrzusze, czy nadbrzusze? Ból podbrzusza jest częsty w trakcie miesiączki. Jeżeli wcześniej nie miała Pani bolesnych miesiączek, to warto skierować się z tym problemem do ginekologa. Jeżeli boli Panią nadbrzusze, to wskazuje to na dyspepsję, czyli problemy trawienne, tym bardziej, że ból nasila się podczas jedzenia i picia. W takim przypadku zalecana będzie wizyta u gastrologa. Pozdrawiam!