Jaka może być przyczyna pękania żył?

Witam mam 36 lat i od niedawna dość często pękają mi żyły na palcach rąk. Zazwyczaj jest to po klaskaniu lub po noszeniu jakiś cięższych rzeczy. Czy może to być spowodowane jakąś chorobą? Obecnie na nic nie choruję. Na kończynach dolnych robią mi się żylaki czy może to być powiązane

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam!
Niestety bez badania lekarskiego trudno jest ustalić przyczynę zgłaszanych przez Panią dolegliwości. Proszę się udać do flebologa, który już podczas pierwszej wizyty ma możliwość wykonania badania USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok
Chirurg, flebolog, proktolog
Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów
Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106