Jaka może być przyczyna podanych wad rozwojowych noworodka?

Witam, Dwa dni temu urodziła mi się córka 12.06.2018. Niestety ma kilka wad typu: - jedna nerka - serce dziwnie ułożone chociaż pracuje dobrze - przestrzeń przy mózgowa 10mm - na rączkach i udach duża ilość owłosienia - zniekształcona głowa - spłaszczony nos - zrośnięte po dwa palce u obu nóg - nierównomierny oddech - wiotkość mięśni Jest to wczesniak 36m-c w czasie ciąży nie stwierdzono żadnych wad poza tym, że jedna z nerek może być mniejsza a jak się okazuje nie ma jej wcale. Proszę o interpretacje lekarz mówi, że na pewno będzie miało to ślad w rozwoju dziecka. Jestem załamany. Jaka może być przyczyna tych wszystkich schorzeń ? Czy może być jeszcze zdrową dziewczynką ?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyny wad rozwojowych moga byc rózne: genetyczne - dziedziczone od rodziców (nawet jeśli są zdrowi), bądź mogące powstac w trakcie życia płodowego, poza tym różne czynniki środowiskowe: leki, szkodliwe subs, moga byc również przebyte przez matke w czasie ciąży infekcje (nawet jeśli ich przebieg był bezobjawowy, bądź skąpoobjawowy).