Jaka może być przyczyna puchnięcia palca?

Od jakiegoś czasu raz w miesiącu puchnie mi palec wskazujący lewej ręki, towarzyszy temu ból. Zauważyłam też że przy próbie zginania tego palca na wewnętrznej stronie dłoni pojawia się taka jakby górka. Byłam z tym u lekarza rodzinnego i stwierdził tylko tyle że to uraz mechaniczny, zapisał mi jakąś maść co i tak nic nie pomagała a ja nadal nie wiem od czego może mi puchnac ten palec.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy był uraz ? Czy w rodzienie są choroby reumatyczne ? U Pani lub u kogos w rodzinie łuszczyca? Sadze ze może być wskazana konsultacja lekarza reumatologa