Jaki jest powód spóźnienia się okresu u 40-latki?

Witam Mam 40 l pierwszy raz tak długo opóźnił mi sie okres ostatnio miałam 26 stycznia potem dostałam 2 kwietnia byłam u lekarza stwierdził infekcje i powiększony jajnik zapisał czopki W koncu dosta łam dwa dni leciutko a potem to nie mogłam sobie poradzić ze musiałam podkładać pampersy corki bo mam 2 lat leciały mi duze duzo skrzepów w szoku byłam trwało to z 3 dni momentami robiło mi sie duszno słabo miałam problem wrucic z toalety poznie leciało mało plamilam trwało chyba cała miesiączka 2 ty

Lek. Katarzyna Szymczak

Może ma to związek z zaburzeniami hormonalnymi, początki menopauzy? Wskazana kontrola u ginekologa.
Pozdrawiam