Jaki powinien być odstęp czasowy pomiędzy badaniami poziomu glukozy w krwi?

W różnych artykułach stwierdza się że dwukrotne badanie cukru we krwi z wynikiem przekraczajacym normę może wskazywac na cukrzycę. Jaki powinien być odstęp czasowy między badaniami?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję oznaczyć poziom glukozy na czczo i w zależności od wyniku dalsze Postępowanie