Jakie badania na płodność wykonać?

Mam 35 lat, od pół roku próbuję zajść w pierwszą ciążę, moja ostatnia wizyta u ginekologa była 2 lata temu. Przez ostatnie miesiące mój cykl zaczął się rozregulowywać (1 miesiąc - 28 dni, 2gi miesiąc 21 dni). Jakie testy najlepiej wykonać u ginekologa na płodność? Czy w ramach nfz mogę wykonać najważniejsze badania? Czy mogę to zrobić w dowolnym momencie cyklu, czy muszę przychodzić parę dni pod rząd by wychwycić moment owulacji? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Proponuję zapisać się na wizytę do ginekologa. Zbada on Panią i zaleci ewentualne badania. Pół roku to krótki okres czasu starań o ciążę, można - ale zwykle po roku - podejmuje się diagnostykę.