Jakie badania należy wykonać po operacji by-pass?

Jestem drugi rok po operacji Baypasów, czy powinienem zrobić badania. Jeśli tak to jakie, czuję się dość dobrze. Dziękuję za podpowiedź, Wiesław Rybkowski

Aleksander Ropielewski

Przede wszystkim powinien Pan być pod opieką kardiologa, który najlepiej dopasuje profil badań jakie powinien Pan wykonywać. Oprócz standardowych badań jak EKG, lipidogram i morfologia krwi co 5 lat (przy braku dolegliwości) zaleca się próbę wysiłkową.
Zachęcam jednak do regularnej kontroli u kardiologa.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Każdy pacjent (nawet jeśli obecnie nie odczuwa żadnych dolegliwości) po operacji "by-passów" powinien być pod opieką lekarza kardiologa i wykonywać regularne badania kontrolne według zaleceń lekarza. Zalecam Panu wizytę u lekarza kardiologa.