Jakie badania powinnam wykonać przed wizyta u endokrynologa, jeśli podejrzewam zaburzenia hormonalne?

Dzien Dobry. Jakie badania powinnam wykonac przed wizyta u endokrynologa gdy podejrzewam u siebie zaburzenia hormonalne ( tradzik, przewaznie na brodzie, zuchwie, skroniach, do tego sennosc i znurzenie?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Na sam początek należy wykonać podstawowe badania z krwi (morfologia, aspt, alt, kreatynina, mocznik, gfr, sód, potas, glukoza na czczo) i analizę moczu. Specjalistyczne badania poziomów hormonów zleci Pani endokrynolog po zapoznaniu się z Pani stanem klinicznym oraz wynikami badań podstawowych.