Jakie badania przed zabiegiem wszczepienia endoprotezy biodra?

Witam, mój ojciec został zapisany na endoprotezę biodra. Tylko że on się nie skarży na ból, twierdzi że operacja jest mu niepotrzebna. Jakie badania można by było zrobić, aby stwierdzić czy faktycznie biodro nadaje się do "wymiany". Czy w takim przypadku oprócz prześwietlenia można zrobić inne badania, np. usg, tomograf. Co by dało lepszy obraz. dziękuje za pomoc

Witam,
poniewaz pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych to z jakiej przyczyny został zakwalifikowany do operacji. Pracuję od 20 lat w rehabilitacji i znam mnóstwo osób , które mają zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych ale nie towarzyszy temu ból więc nie poddają się operacji tylko np. co pół roku powtarzają cykle rehabilitacyjne aby utrzymać sprawność na funkcjonalnym poziomie. Może warto przemysleć tą sprawę jeszcze raz?
Pozdrawiam