Długości kończyn po wszczepieniu endoprotezy biodra

Moje biodro było tak zniszczone że konieczna była endoproteza lewego biodra, teraz się trochę martwię bo wydaję mi się że poziom bioder nie jest równy mimo że lekarz nic nie mówił ale gdy próbowałam chodzić bez kul lewe biodro jest wyrazniej niżej mimo że ta noga po operacji jest dłuższa od zdrowej

Noga przez lata powoli sie skracała a teraz przez operacje została wydłużona do poprzedniej długości od razu . Może być takie wrażenie ze jest dłuższa. Dokładnie zmierzy to lekarz na wizycie kontrolnej

Proszę dopytać lekarza prowadzącego i powiedzieć mu o swoim „zmartwieniu”. Może coś, co dla niego jest oczywiste dla Pani już nie. W rzeczywistości jest tak, że nasza biomechanika ciała się zmienia w zależności czy coś nam dolega czy nie. Nawet skaleczona stopa wpływa na ustawienie miednicy a tym samym odnosimy iluzoryczne wrażenie, że biodra są „krzywe”, baa… !!!, nawet niedopasowany but może wpływać na ustawienie miednicy (bioder). Nie wspomnę o dolegliwościach w obszarze kręgosłupa lub stawów biodrowych (przykurcze w stawach, zespoły napięcia mięśni itd.). Ciało człowiek jest dynamiczne. Długość kończyn (nóg) nie koniecznie musi być przyczyną nieprawidłowego ustawienie miednicy. Przez ‘internet’ tego nie widać. Proszę dopytać lekarza i/lub fizjoterapeutę „obeznanego” w Pani przypadku, gdyż ewentualne skrócenie kończyny dolnej powoduje złe obciążanie stawów, prowadzi do skośnego ustawienia miednicy i tworzenia skoliozy. Pozdrawiam Serdecznie.

może tez przy skrócie anatomicznym rotacja i torsja miednicy, która wpłwa na wystepowanie skrótu czynnościowego , ale to trzeba zweryfikować w badaniu