Różnica w długości nóg po operacji endoprotezy biodra

Witam! jestem po operacji endoprotezy biodra,po operacji okazało się że jedna noga jest o 3 cm dłuższa lekarz powiedział że ta różnica kończyn będzie się zmniejszać i tak właśnie jest tylko ciężko mi samej teraz dopasować wkładkę do butów bo sama nie potrafię zmierzyć tej różnicy i zastanawiam się czy to zrobi lekarz przy następnej wizycie kontrolnej? a jak nie to gdzie mogę to zrobić?

Zmiana długości kończyny jest dość częstym problemem po alloplastyce biodra. W niektórych przypadkach wynika ona z utrwalonego (przed operacją) skośnego ustawienia miednicy, które stopniowo ustępuje po operacji. W tych przypadkach róznica może się zmniejszać. O konieczności używania wkładki i jej wielkości decyduje lekarz.