Poruszanie się po przejściu operacji endoprotezy biodra

Witam,zapisałam się już na wizytę kontrolną ale chciała bym się jeszcze dowiedzieć czy ludzie po przejściu operacji endoprotezy biodra chodzą pózniej normalnie jak zdrowi ludzie, wiem że różnica kończyn jest możliwa wiem że można używać wkładek do butów ale u siebie zauważyłam że kolano operowanego biodra strasznie schodzi mi do wewnątrz wcześniej tak nie miałam

W wiekszosci przypadków po standardowej protepzoplastyce stawu biodrowego - ludzie chiodza "normalnie" oczywiscie po usprawnieniu sie. Nieznacznąróżnice długości kończyn można wyrównać wkładką do obuwia.
Co do "schodznia" sie kolana - moze to wynikac z osłabienia siły miesniowej miesni posladkowych (dużywpływ ma rodzaj dostepu do stawu biodrowego) - mysle ze była Pani operowana z dostepu tylno - bocznego.

Prosze skonsutowac sie z Ortopeda - celem oceny rotacji Pani kończyny, jej długości oraz balansu miesniowego

Przyczyna moze byc również powód z jakiego Pani w tak młodym wieku ma założon protezę stawu biodrowego.
Dużo zdrowia. Powodzenia