Jakie badania w diagnostyce torbieli wątroby?

Witam serdecznie. Czy badanie USG jest w stanie zobrazować cała wątrobę, łącznie z okolicą pidprzeponową? W nadaniu TK i MRI znaleziono mi 2 torbielki proste, których nie widać na USG wlasnie pod przeponą w lewym płacie watroby i zastanawiam sie, czy w celu kontroli mam wykonać ponowne MRI czy wystarczy USG?

Nie zawsze uwidoczni się w całości wątrobę w badaniu USG. Jednak jeśli zmiany tobielowate są niewielkie (poniże np. 2 cm) wystarczającym badaniem kontrolnym ich stanu może być USG. Decyzję w tej sprawie musi podjąć lekarz prowadzący.