Jakie badania w kierunku reumatoidalnego zapalenia stawów?

Witam. Jakie badania wykonać w kierunku REUMATOIDALNEGO ZAPALENIA STAWÓW? w lutym 2014 nie doleczyłam przeziębienia ijadąc do pracy rowerem po poludniu przemoczyłam kolana na rowerze i cos mi się stało w kolana.Nie mogłam wchodzić ani schodzic po schodach.Od tamtej pory zażywam NAKLOFEN DUO 75 mg i smaruje voltarenem max. Chodzę troszke lepiej,ale jak dlużej pochodzę to mnie bola kolana.Czy byłoby wskazane zażywac 4flex w saszetkach lub actistav ponieważ mam "tarcia" w kolanach?

Aleksander Ropielewski

Opis sytuacji nie wskazuje na reumatoidalne zapalenie stawów, a raczej na zapalenie stawów, któremu mogą towarzysyzć zwyrodnienia. Wskazane wykonanie RTG stawó kolanowych oraz doraźne stosowanie lekó przeciwzapalnych, a także wykonani badania czynnika RF w surowicy.