Jakie badania w przypadku trądziku?

Czy istnieją jakieś badania na trądzik: np. zbadanie jakie produkty najbardziej nam szkodzą. Badania dzięki którym można zdiagnozować jaki lek będzie najlepszym na zwalczenie trądziku. Istnieje coś takiego ? Jakiekolwiek badania na trądzik?

Witam
Nie ma niestety na dzień dzisiejszy badań, które leki będą skuteczne w danym przypadku trądziku, a które nie. Jeżeli po jakimś leku brak efektu, zastępujemy go innym. Co do pokarmów zdecydowanie odradzamy te, które zawierają duże ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, zwłaszcza ser żółty, wyroby cukiernicze i czekoladę.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska