Jakie badania wykonać przy chorobach tarczycy?

Witam. Mam niedoczynność tarczycy i hashimoto. Zwykle robiłam badania tsh, ft3 i ft4. Teraz chce zmienić lekarza i w związku z tym mam pytanie, jakie badania mam wykonać? Czy jakieś inne związane z tarczyca? A może jakies inne badania w celu zbadania poziomu glukozy i insuliny? A jeżeli tak, to należy pobierac je godzinę i dwie godziny od wypicia glukozy? Chciałabym udać się do specjalisty z większą ilością badań. Dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry,

warto wykonać badania anty-TPO, anty-TG. Oceniając badanie gospodarki węglowodanowej warto zrobić badania: krzywa glukozy i insuliny 3punktowa( na czczo, po 1h i po 2 h od momentu wypicia roztworu glukozy).