Jakie badania wykonać przy tych plamach?

Dzień dobry. Pytanie do ortopedów lub dermatologów. Z początkiem października dopadły mnie dwa problemy dotyczące mojego prawego uda. 1. Czerwone plamy, raczej po wewnętrznej stronie uda blisko genitaliów. 2. Prawe udo zaczęło mnie z lekka ciągnąć. Praktycznie z każdej strony mnie drażni, aczkolwiek nie jednocześnie. Generalnie nie wierzę w przypadki, więc zakładam, że to jest jedna i ta sama przyczyna. Choć, oczywiście, mogę się mylić. Byłem przekonany, że to może być początek jakiejś niewydolności żylnej. Zazwyczaj nie mylę się co do swoich "dolegliwości", ale tutaj całkowicie zostałem zbity z tropu. Obawiając się o zakrzepicę i tego typu sprawy, na szybko zrobiłem prywatnie "dopplera" i o dziwo wyszedł mi czyściutki. Zatem muszę(chyba) skupić się na problemie typowo urazowym, choć ostatnie pół roku przed pierwszymi objawami raczej się "nie zajeżdżałem" fizycznie. No chyba że spacerami. Co to może być? Jakie badanie powinienem wykonać? Usg uda? Po dwóch tygodniach od wystąpienia problemu byłem u lekarza chorób wewnętrznych, niestety skupił się na czerwonych plamach, a moje drugie sygnały pominął. Przepisał Triderm na plamy i wszystko. Częściowo chyba miał rację, bo plamy, rzeczywiście, zaczęły się chować i nie okazał się to problem żylny, choć czy nastąpił powrót do stanu pierwotnego, to raczej dyskutowałbym. Jednakże problem ciągnięcia w udzie pozostał. To nie jest ból, ale jakaś zmiana nastąpiła, która trochę mnie drażni. Dziękuję za uwagę.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa.
Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań.
I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
www.lenartowiczclinic.pl