Jakie hormony mam jeszcze zbadać?

Od 8 miesięcy zmagam się z (nasilonym) przerzedzaniem i wypadaniem się włosów, po wizytach u trychologa i dermatologa, stwierdzono u mnie lekkie stadium łysienia androgenowego i ŁZS (które już jest przez mnie opanowane). Jeden z moich lekarzy zaproponował mi sprawdzenie czy wszystko zgadza się z moimi hormonami: ferrytyna - w normie, androstendion - w normie, testosteron wolny - w normie, aldosteron - w normie, kortyzol - w normie, żelazo - w normie. Wynik TSH to 1,430 w przedziale 0,270-4,300. Moje pytanie brzmi jakie hormony jeszcze zbadać, bądź jakie kroki przedsięwziąć, aby wykluczyć inne przyczyny wypadania włosów i skupić się na walce z łysieniem androgennym?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty