Jakie jest postępowanie po takim złamaniu kostki bocznej?

Witam serdecznie. Jestem po zlamaniu kostki bocznej rozerwaniu więzozrostu piszczelowo-strzalkowego oraz zlamaniu kości strzałkowej. Po operacji usunięto mi po kilku miesiącach śruby usztywniające kostkę. Przeszedłem rehabilitację termin na wyjęcie reszty śrub i płytki miałem na lipiec 2019 niestety przekładano mi terminu kilku krotnie. Wróciłem do gry w piłkę połamały mi się śruby jedna nawet wystaje z nogi. Pytanie brzmi jeżeli wszystko jest dobrze zrośnięte czy wyjęcie śrub będzie skomplikowane i ile absencji mnie czeka. Dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Bez RTG nie da się ocenić czy usunięcie będzie skomplikowane. Na 99 procent trzeba się pogodzić z pozostawieniem drugiej części śruby na zawsze w kości. Po usunięciu zespolenia z reguły w ciągu 2 - tygodni można powócić do pełnego obciążania kończyny.