Jakie jest ryzyko ciąży po nieprawidłowej zmianie Yasminelle na Atywię?

Witam, przyjmowałam od 6 miesięcy tabletki Yasminelle jednak lekarz zmienił mi je na Atywie która ma więcej estrogenu. Ale ma inny drugi składnik. Niestety moja ginekolog nie jest miła osoba. I odburknęła bym przeczytała ulotkę. Pierwsza tabletkę Atywii przyjęłam po 7 dniowej przerwie. I chyba zrobiłam błąd, bi czytając na internecie powinnam to zrobić po zakończeniu Yasminelle lub pierwszego dnia krwawienia. Czy jest ryzyko ciąży jeśli doszlifować stosunku przy 4 tabletce Atywii?

Lek. Katarzyna Szymczak

Ryzyko ciąży jest, przez pierwsze dwa tygodnie powinna pani używać dodatkowego zabezpieczenia. Przy zmianie nie powinno się robić 7 dniowej przerwy.
Pozdrawiam