Jakie leczenie czeka dziecko z zwapnieniem w nerce?

Witam, U synka 6 mies (4,5mies korygowanego) na usg wyszło zwapnienie w nerce prawej 4mm i zwapnienia w nerce lewej 2mm, 2mm, 3mm. Synek urodził się z wagą 1890 w 32 tyg, obecna waga 5800 . Ma marny apetyt, słabo przybiera na wadze. Idziemy do lekarza jednak chciałabym wiedzieć co to oznacza, jakie jest leczenie i jakie mogą być konsekwencje?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna opieka w poradni nefrologicznej i dalsza diagnostyka i sądzę że obecnie obserwacja a jakie objawy? infekcje dróg moczowych?