Brak apetytu i słabe przybieranie na wadze u 10-miesięcznego dziecka

Mamy poważny problem z naszym 10 mies dzieckiem.Kompletny brak apetytu dziecko słabo przybiera na wadze iż mieści się w siatce centylowej. Do tego dochodzą problemy z wydaleniem stolca. Jesteśmy pod opieką gastologa. Syn przyjmuje na stałe debridat i laktulozę.Wykonywaliśmy badania kału na pasożyty, mocz i morfologię wszystkie badania ok. W ciągu dnia zjada o 6 godz mleko, sporadycznie deserek bobowita i zupkę przed zjedzeniem jakiego kolwiek pokarmu broni się przekrzywiając głowę. Co robić ?

Aleksander Ropielewski

Bez dokładnej analizy jadłospisu dziecka, jego nawyków żywieniowych i badania przedmiotowego nie jestem w stanie udzielic jednoznacznej odpowiedzi. Proszę stosować produkty hiperkaloryczne. POnadto warto skontaktować się z poradnią żywienia dzieci.