Waga i wzrost 2-miesięcznego dziecka

Witam! Moja córka : waga i długość urodzeniowa 3420g 51cm. Po 2 miesiącach 5250g 59 cm. Czy nie przybiera za szybko? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przybiera szybko, ale na tym etapie rozwoju nie jest to powód do niepokoju. W kolejnych miesiącach wzrost (przyrost) córki będzie mniejszy. Siatki centylowe znajdzie Pani w książeczce zdrowia dziecka. Na ich podstawie można oceniać tempo rozwoju córki.