Przybieranie na wadze i ocena 12-tygodniowego niemowlaka

Witam, waga urodzeniowa mojej córki wynosiła 3680g, a wzrost 55 cm, na dziś dzień waży 7,9kg i mierzy 69cm, za tydzień skończy 12 tygodni, robiłam jej wyniki na cukrzycę i tarczycę i wszystko jest w normie, czy duże przybieranie na wadze na tym etapie daje powód do niepokoju?

Lek. Tomasz Budlewski

Jak dziecko jest karmione? Należy obserwować tempo wzrostu dziecka i to jak sie rozwija, Poki co nie widze powodów do niepokoju. w razie niepokojacych objawów prosze udać się do pediatry lub wspomnieć o wątpliwościach podczas wizyty przy kolejnym szczepieniu.