Przybieranie na wadze 3-miesięcznego dziecka

Dzień Dobry . moja córeczka skończyła dziś 3 miesiące i waży 5,600 . Pani pediatra dzisiaj na szczepieniu stwierdziła ze jest średniaczkiem wagowym. (przy wypisie ze szpitala ważyła 3,000,a po skończeniu 6 tygodnia 4,600) jest karmiona piersią. Czy nie za mało przybiera na wadzę?

Jeżeli karmi piersią na żądanie i dziecko się najada - to jej wagę należy traktować jako zupełnie prawidłową. Takie bycie ''średniaczkiem" to właściwie idealna sytuacja umożlwiająca najbardziej optymalny rozwój dziecka. O ile nic się nie zmieni nie ma Pani żadnych powodów do niepokoju.