Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile waży 3-miesięczne niemowlę?

Witam! Bardzo proszę o pomoc. Ile powinno ważyć niemowlę, które skończyło 3 miesiące?. Mój syn urodził się z wagą 2880, a przy wypisie miał 2680 g, gdy skończył 6 tygodni ważył 5030, a teraz ma 12 i waży 5500 g. Mi się wydaje, że to mało. Synek dużo śpi, karmię go na żądanie piersią, ale ostatnio robi kupkę co 2-3 dni. Czy jest to spowodowane tym, że może przyjmować za mało pokarmu? Bardzo proszę o pomoc, bo oszaleję

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Leżenie na brzuszku a rozwój niemowlęcia

Jak leżenie na brzuszku wpływa na rozwój niemowlęcia? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat. O leżenie na brzuszku mówi Hanna Drapińska - położna.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Prawidłowo rozwijające się dziecko w 5 miesiącu życia podwaja swoją masę (2680x2=5360). Jeśli Pani dziecko ma 12 tygodni (3 miesiące) i waży 5500, to wszystko najprawdopodobniej jest w porządku. Właściwie to dziecko może być nawet przekarmione! Proszę porozmawiać o tym z pediatrą podczas kontroli. Lekarz naniesie wagę dziecka na siatkę centylową i wszystko się wyjaśni. Tak na przyszłość: w 12 miesiącu życia dziecko potraja swoją masę (2680x3=8040).

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy