Ile waży 3-miesięczne niemowlę?

Witam! Bardzo proszę o pomoc. Ile powinno ważyć niemowlę, które skończyło 3 miesiące?. Mój syn urodził się z wagą 2880, a przy wypisie miał 2680 g, gdy skończył 6 tygodni ważył 5030, a teraz ma 12 i waży 5500 g. Mi się wydaje, że to mało. Synek dużo śpi, karmię go na żądanie piersią, ale ostatnio robi kupkę co 2-3 dni. Czy jest to spowodowane tym, że może przyjmować za mało pokarmu? Bardzo proszę o pomoc, bo oszaleję

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Prawidłowo rozwijające się dziecko w 5 miesiącu życia podwaja swoją masę (2680x2=5360). Jeśli Pani dziecko ma 12 tygodni (3 miesiące) i waży 5500, to wszystko najprawdopodobniej jest w porządku. Właściwie to dziecko może być nawet przekarmione! Proszę porozmawiać o tym z pediatrą podczas kontroli. Lekarz naniesie wagę dziecka na siatkę centylową i wszystko się wyjaśni. Tak na przyszłość: w 12 miesiącu życia dziecko potraja swoją masę (2680x3=8040).

Pozdrawiam!