Waga rocznego dziecka

Moja roczna córka na badaniu kontrolnym miała wagę 8800g i 75.5 cm, obwód główki 45 cm. Urodziła się z waga 3350g i wzrostem 51 cm. Czy moja córeczka ma niedowage? Je normalnie 5 posiłków dziennie i chodzi od 10 m.ż. jest ruchliwym dzieckiem. Czy wszystko jest w porzadku? Czy do 1 urodzin powinna potroić wagę urodzeniową?

W książeczce zdrowia na końcu są siatki centylowe gdzie można sprawdzić czy waga , wzrost śa w normie . Poza tytm zawsze trzeba uwzględnić jacy są rodzice, jeśli drobnej buidowy i niscy to i dziecko będzie w dolnych granicach normy.